Istoric sezonul 2017-2018 la handbal

Sezonul 2017-2018

Echipa:

Portari:

  • Diaconu Diana; Nagy Elena; Valean Daniela, Puscas Madalina, Lacramioara Stan

Interi:

  •  Alexandra Andrei, Iulia Andrei, Carmen Vesca, Lazar Stefania, Adina Carlgeanu

Centru:

  • Geanina Draghici, Mihaela Popescu

Pivoti:

  • Lorena Ostase,  Elena Fulgoi

Extreme:

  • Diana Constantinescu, Sonia Seraficeanu, Hermina Stoicanescu, Nicoleta Rusu

Staff tehnic:

  • Victorina Bora – antrenor
  • Gavril Kozma – director tehnic
  • Laurentiu Tulache – fiziokinetoterapeut
  • Mariana Cucu – delegat

Clasament – Liga Nationala 2017-2018

Pos. Echipa Juc V E P GM GP GDif VA EA VD ED PtsA PtsD Pts
1 CSM Bucuresti 26 25 0 1 821 573 248 13 0 12 0 39 36 75
2 SCM Craiova 26 18 4 4 669 573 96 11 1 7 3 34 24 58
3 CS Magura Cisnadie 26 18 3 5 665 598 67 10 1 8 2 31 26 57
4 HCM Rm Valcea 26 16 1 9 665 601 64 9 0 7 1 27 22 49
5 HC Zalau 26 15 2 9 686 632 54 10 1 5 1 31 16 47
6 CSM Bistrita 26 13 3 10 685 672 13 6 2 7 1 20 22 42
7 ASC Corona 2010 Brasov 26 13 0 13 680 692 -12 7 0 6 0 21 18 39
8 CSM Roman 26 12 0 14 636 655 -19 6 0 6 0 18 18 36
9 HC Dunarea Braila 26 9 3 14 577 632 -55 5 2 4 1 17 13 30
10 U Cluj 26 8 2 16 655 733 -78 6 1 2 1 19 7 26
11 CSM Slatina 26 8 2 16 598 649 -51 5 1 3 1 16 10 26
12 CSU Danubius Galati 26 7 0 19 513 591 -78 7 0 0 0 21 0 21
13 AHCM Slobozia 26 5 2 19 563 678 -115 2 2 3 0 8 9 17
14 CS Rapid Usl Metrou Bucuresti 26 4 0 22 641 775 -134 4 0 0 0 12 0 12

Rezultate-TUR:

Etapa I – 03.09.2017 ora 16:00

CS Rapid USL Metrou Bucuresti – CSM Slatina 28-25 (13-12)

Etapa a II-a – 09.09.2017 ora 11:00

CSM Slatina – ACS Corona 2010 Brasov 22-25 (10-15)

Etapa a III-a – 17.09.2017, ora 11:00

SCM Craiova – CSM Slatina 34-23 (18-12)

Etapa a IV-a – 07.10.2017

CSM Slatina – CSM Bistrita 27-28 (12-15)

Etapa a V-a – 22.10.2017, ora 16:00

HCM Rm Valcea – CSM Slatina 27-22 (17-15)

Etapa a VI-a – 28.10.2017

HC Dunarea Braila – CSM Slatina 20-20 (11-10)

Etapa a VII-a – 01.11.2017

CSM Slatina – Universitatea Cluj Napoca 22-22 (11-16)

Etapa a VIII-a – 04.11.2017, ora 11:00

HC Zalau – CSM Slatina 31-24 (16-9)

Etapa a IX-a – 07.11.2017 , ora 19:00, Digi Sport

CSM Slatina – CSM Bucuresti 20-26 (8-14)

Etapa a X-a – 18.11.2017

CSU Danubius Galati – CSM Slatina 20-17 (14-9)

Etapa a XI-a – 10.01.2018

CSM Slatina – CSM Unirea Slobozia 19-24 (9-11)

Etapa a XII-a – 13.01.2018

CSM Roman – CSM Slatina 27-30 (13-11)

Etapa a XIII-a – 20.01.2018, ora 16:00

CSM Slatina – CS Magura Cisnadie 21-23 (15-12)

 

RETUR 

Etapa a XIV-a – 27.01.2018

CSM Slatina – CS Rapid USL Metrou Bucuresti 29-23 (18-9)

Etapa a XV-a – 03.02.2018

ACS Corona 2010 Brasov – CSM Slatina 27-30 (14-17)

Etapa a XVI-a – 21.02.2018

CSM Slatina – SCM Craiova 28-31 (14-17)

Etapa a XVII-a – 24.02.2018

CSM Bistrita – CSM Slatina 23-19 (13-9)

Etapa a XVIII-a – 28.02.2018

CSM Slatina – HCM Rm Valcea 20-16 (10-8)

Etapa a XIX-a – 03.03.2018

CSM Slatina – HC Dunarea Braila 17-16 (16-10)

Etapa a XX-a – 10.03.2018

Universitatea Cluj Napoca – CSM Slatina 28-23 (14-15)

Etapa a XXI-a – 04.04.2018

CSM Slatina – HC Zalau 24-25 (13-15)

Etapa a XXII-a – 14.04.2018

CSM Bucuresti- CSM Slatina 37-22 (20-13)

Etapa a XXIII-a – 28.04.2018

CSM Slatina – CSU Danubius Galati 24-23 (14-12)

Etapa a XXIV-a – 05.05.2018

CSM Unirea Slobozia- CSM Slatina 15-18 (6-8)

Etapa a XXV-a – 12.05.2018

CSM Slatina – CSM Roman 30-22 (16-11)

 

Etapa a XXVI-a – 19.05.2018

CS Magura Cisnadie – CSM Slatina 28-22 (16-13)

 Cea mai categorica victorie:       CSM Slatina – CSM Roman 30-22 (16-11)
Cea mai categorica infrangere:  CSM Bucuresti- CSM Slatina
37-22 (20-13)