↑ Return to Istoric

Sezonul 2016-2017

Divizia A Feminin Seria B Sezonul 2016/2017

Echipa:

Portari:

  • Diaconu Diana; Nagy Elena; Dumitrache Ramona

Interi:

  •  Monica Amoagdei, Iulia Andrei, Carmen Vesca, Mihaela Patuleanu, Lazar Stefania

Centru:

  • Geanina Draghici, Mihaela Popescu

Pivoti:

  • Lorena Ostase, Cristina Cojocaru, Elena Fulgoi

Extreme:

  • Diana Constantinescu, Florentina Moisin

Staff tehnic:

  • Victorina Bora – antrenor
  • Gavril Kozma – director tehnic
  • Laurentiu Tulache – fiziokinetoterapeut
  • Mariana Cucu – delegat

~ CLASAMENT ~

Echipa Juc V E P GM GP GDif VA EA VD ED PtsA PtsD Pts
1 CSM Slatina 20 19 0 1 673 428 245 10 0 9 0 30 27 57
2 CS Minaur Baia Mare 19 16 0 3 657 450 207 10 0 6 0 30 18 47*
3 CSU Resita 20 15 0 5 566 502 64 9 0 6 0 27 18 45
4 SC Muresul Tg Mures 20 13 0 7 582 528 54 7 0 6 0 21 18 39
5 CSU Oradea 20 11 0 9 617 611 6 6 0 5 0 18 15 33
6 CS Extrem Baia Mare 19 10 0 9 622 596 26 6 0 4 0 18 12 30
7 CSU de Vest Timisoara 20 8 0 12 575 606 -31 6 0 2 0 18 6 24
8 National Brasov 20 8 0 12 576 624 -48 4 0 4 0 12 12 24
9 CS Dacia Mioveni 20 5 0 15 511 607 -96 4 0 1 0 12 3 13*
10 ACS Sepsi-SIC Sf. Gheorghe 20 3 1 16 567 761 -194 3 0 0 1 9 1 10
11 ACS Crisul Chisineu-Cris 20 0 1 19 538 771 -233 0 1 0 0 1 0 1

Penalizari

* CS Dacia Mioveni (-2pts neprezentare)

* CS Minaur Baia Mare (-1pts nerespectare cerinte varsta)

Evolutie in clasament CSM Slatina. Loc: 5,2,3,6,4,5,5,4,4,3,2,2,2,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1,1

Program meciuri: TUR

Etapa I – 25.09.2016

CS Extrem Baia Mare – CSM Slatina 28-34 (15-22)

 

Etapa a II-a – 29.09.2016

CSM Slatina – CSS Caracal 37-16 (17-9)

 

Etapa a III-a – 12.10.2016

CS Minaur Baia Mare – CSM Slatina 24-22 (11-9)

 

Etapa a IV-a – 16.10.2016

Sta – CSM Slatina

 

Etapa a V-a – 23.10.2016

CSM Slatina – CSU Oradea 34-23 (18-11)

 

Etapa a VI-a – 30.10.2016

Sta – CSM Slatina

 

Etapa a VII-a – 06.11.2016

CSM Slatina – CSU Resita 30-21 (14-11)

 

Etapa a VIII-a – 13.11.2016

ACS Crisul Chisineu-Cris - CSM Slatina 20-37 (6-21)

 

Etapa a IX-a – 27.11.2016

CSM Slatina – Dacia Mioveni 36-17 (19–9)

 

Etapa a X-a – 08.01.2017

National Brasov – CSM Slatina 21-31 (9-17)

 

Etapa a XI-a – 15.01.2017

CSM Slatina - ACS Sepsi Sf. Gheorghe 33-19 (15-10)

 

Etapa a XII-a – 22.01.2017

CSU de Vest Timisoara – CSM Slatina 22-33 (12-20)

 

Etapa a XIII-a – 29.01.2017

CSM Slatina – SC Muresul Tg Mures 31-21 (14-10)

RETUR:

Etapa a XIV-a – 05.02.2017

CSM Slatina – CS Extrem Baia Mare 31-18 (17-12)

Etapa a XV-a – 12.02.2017

sta – CSM Slatina

Etapa a XVI-a – 19.02.2017

CSM Slatina – CS Minaur Baia Mare 26-21 (14-10)

Etapa a XVII-a – 26.02.2017

CSM Slatina -STA

Etapa a XVIII-a – 03.03.2017

CSU Oradea – CSM Slatina 24-28 (8-13)

Etapa a XIX-a – 26.03.2017

CSM Slatina – sta

Etapa a XX-a – 02.04.2017

CSU Resita – CSM Slatina 17-28 (8-16)

Etapa a XXI-a – 09.04.2017

CSM Slatina – ACS Crisul Chisineu-Cris 38-18 (22-11)

Etapa a XXII-a – 25.04.2017

CS Dacia Mioveni – CSM Slatina 24-36 (15-21)

Etapa a XXIII-a – 28.04.2017

CSM Slatina – National Brasov 39-19 (21-11)

Etapa a XXIV-a – 04.05.2017

ACS Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Slatina 23-52 (13-26)

Etapa a XXV-a – 07.05.2017

CSM Slatina – CSU de Vest Timisoara 39-22 (17-11)

Etapa a XXVI-a – 14.05.2017

SC Muresul Tg Mures – CSM Slatina 26-35 (15-14)

 


 Cea mai categorica victorie:  ACS Sepsi Sf. Gheorghe – CSM Slatina 23-52 (13-26)
Cea mai categorica infrangere:  CS Minaur Baia MareCSM Slatina
24-22 (11-9)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Puteti folosi aceste HTML etichete şi atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>