↑ Return to Istoric

Sezonul 2015-2016

Divizia A Feminin Seria B Sezonul 2015/2016

Echipa:

Portari:

  • Staicu Adriana; Nagy Elena

Interi:

  •  Georgiana Pitigoi, Gabriela Focaru, Florina Biro, Oana Bidascu

Centru:

  • Geanina Draghici, Simona Striblea, Daniela Corban

Pivoti:

  • Ana-Maria Hamciuc, Cristina Cojocaru

Extreme:

  • Diana Pirvu, Diana Constantinescu, Narcisa Verde, Anca Stoica, Andreea Corban

Staff tehnic:

  • Gabriel Bircina – antrenor
  • Gavril Kozma – director tehnic
  • Laurentiu Tulache – fiziokinetoterapeut
  • Mariana Nicola – delegat

~ CLASAMENT ~

Pos. Echipa Juc V E P GM GP GDif VA EA VD ED PtsA PtsD Pts
1 CSM Bistrita 20 19 1 0 655 355 300 10 0 9 1 30 28 58
2 CSM Cetate Devatrans 20 18 1 1 734 441 293 9 1 9 0 28 27 55
3 CSM Slatina 20 15 0 5 631 496 135 8 0 7 0 24 21 45
4 SCM Pitesti 20 12 1 7 592 570 22 7 0 5 1 21 16 37
5 CSU Resita 20 10 1 9 596 536 60 6 0 4 1 18 13 31
6 CSU de Vest Timisoara 20 10 1 9 522 548 -26 5 1 5 0 16 15 31
7 ACS Sepsi-SIC Sf. Gheorghe 20 6 1 13 544 626 -82 4 1 2 0 13 6 19
8 SC Muresul Tg Mures 20 6 1 13 462 514 -52 3 1 3 0 10 9 18*
9 National Brasov 20 7 0 13 521 611 -90 3 0 4 0 9 12 18*
10 CSU Oradea 20 3 1 16 491 647 -156 2 0 1 1 6 4 10
11 ACS Avram Iancu Arad 20 0 0 20 272 676 -404 0 0 0 0 0 0 -7*

Penalizari

* ACS Avram Iancu Arad (-1pts nerespectare cerinte varsta)

* ACS Avram Iancu Arad (-1pts nerespectare cerinte varsta)

* SC Muresul Tg Mures (-1pts nerespectare cerinte varsta)

Evolutie in clasament. Loc: 4,4,2,2,3,5,4,3,3,3,3,3,5,3,3,3,3,4,4,3,3,3

Program meciuri: TUR

 

Etapa I – 19.09.2015

CSM Slatina – STA

Etapa a II-a – 23.09.2015

CSM Slatina – CSU Resita 35-25 (14-11)

Etapa a III-a – 30.09.2015

ACS Sepsi Fit SF.Gheorghe – CSM Slatina 23-36 (12-18)

Etapa a IV-a – 03.10.2015

CSM Slatina – CSU DE VEST Timisoara 36-28 (17-12)

Etapa a V-a – 10.10.2015

CSM Bistrita – CSM Slatina 32-22 (16-11)

Etapa a VI-a – 17.10.2015

CSM Slatina – CSM Cetate Devatrans 25-34 (12-16)

Etapa a VII-a – 24.10.2015

National Brasov – CSM Slatina 24-28 (9-16)

Etapa a VIII-a – 31.10.2015

CSM Slatina – CSU Oradea 41-22 (19-9)

Etapa a IX-a – 07.11.2015

ACS Avram Iancu Arad – CSM Slatina 18-44 (10-20)

Etapa a X-a – 14.11.2015

CSM Slatina – SCM Pitesti 29-22 (12-12)

Etapa a XI-a – 28.11.2015

SC Muresul Tg Mures – CSM Slatina 25-30 (10-13)

RETUR:

 

Etapa a XII-a – 16.01.2016

STA – CSM Slatina

Etapa a XIII-a – 23.01.2016

CSU Resita – CSM Slatina 34-29 (16-14)

Etapa a XIV-a – 30.01.2016

CSM Slatina – ACS Sepsi Fit SF.Gheorghe 43-23 (21-11)

Etapa a XV-a – 13.02.2016

CSU DE VEST Timisoara – CSM Slatina 27-31 (16-19)

Etapa a XVI-a – 20.02.2016

CSM Slatina – CSM Bistrita 23-29 (13-20)

Etapa a XVII-a – 27.02.2016

CSM Cetate Devatrans – CSM Slatina 32-31 (15-16)

Etapa a XVIII-a – 23.03.2016

CSM Slatina – National Brasov 38-18 (20-9)

Etapa a XIX-a – 30.03.2016

CSU Oradea – CSM Slatina 32-39 (16-21)

Etapa a XX-a – 06.04.2016

CSM Slatina - ACS Avram Iancu Arad 10-0

Etapa a XXI-a – 09.04.2016

SCM Pitesti – CSM Slatina 26-37 (13-18)

Etapa a XXII-a – 23.04.2016

CSM Slatina – SC Muresul Tg Mures 24-22 (8-9)
Cea mai categorica victorie:  ACS Avram Iancu Arad – CSM Slatina
18-44 (10-20)
Cea mai categorica infrangere:  CSM Bistrita – CSM Slatina
32-22 (16-11)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Puteti folosi aceste HTML etichete şi atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>